JAK SE TO VLASTNĚ SEMLELO

Náš tým bojující za českou lokalizaci herních konzolí a videoher tvoří dva lidé - Vašek Vymětalík a Gabriel Nowe. Videohry byly vždycky důležitou součástí našeho života a protože nás už nebavilo sedět před televizí se slovníkem v ruce, založili jsme petici za podporu více lokalizovaných her pro herní konzoli PlayStation 4, lokalizování systémového menu této konzole do českého jazyka a český PlayStation Store. Ovšem to byl jen začátek naší cesty...


Něco o mně - Václav VymětalíkZačínal jsem jako 12cti letý klučina, který s bráchou trávil bezesné noci u Atari 800 XL, po té jsem vyzkoušel všechny různé platformy (SNES, Sega Megadrive II či PSP) a zakončil mou éru hraní na PC. Ale protože mne odradilo neustále obměňovat nový hardware, koupil jsem si v roce 2006 svou další konzoli - Xbox 360.


U té jsem vydržel až do ledna roku 2014, kdy jsem byl hypnotizován next-gen konzolí PlayStation 4. A protože jsem neměl po koupi tohoto nového železa co hrát (Xbox 360 i s mou obrovskou sbírkou her vázanou na můj účet jsem prodal - přes 70 AAA her), pořídil jsem si v létě toho roku PS3. Do těchto dnů dohrávám všechny velké klasiky z PS3, které mě minuly a hry od Naughty Dog jsou moje nejoblíbenější, stejně jako série Metal Gear (Solid). Mezi mé poslední přírůstky do rodiny PlayStation patří PS Vita 3G, kterou jsem pořídil v srpnu 2014.


Mým koníčkem je psaní článků (recenze, preview, reportáže, novinky) a dříve jsem působil na webech nejhry.cz, xboxweb.cz a gamepark.cz. V minulosti jsem vedl překlad hry (a samozřejmě i překládal) Icewind Dale a zastával pozici level designera hry Project Ignis (nej freeware hra roku 2010, tuším). Takže jsem si tak trochu splnil svůj klukovský sen o tom, že chci dělat hry. A zbytek mého příběhu, jenž začal minulý rok v březnu založením petice už znáte. A pokud ne, naleznete jej v záložce Petice :-)


Něco o mně - Gabriel Nowe


Na začátek je třeba uvést, že Gabriel Nowe není moje pravé jméno, ale jméno, které vychází z mých videoherních nicků. Pravá identita není vůbec podstatná, jak říkám já - podstatný je jen výsledek naší práce.


Co se týče her, tak v posledních letech jsem spíše sběratel, než hráč. Začínal jsem na Atari 800 XL a vystudoval jsem programování. To mě ale neživí a navíc je to tak dávno, že v té době myslím neexistoval ještě ani kalendář. Byla to romantická doba postávání před hvězdárnou a čekání na to, kdo nás kdy pustí k PMD 85, IQ 151 a podobným super mašinkám. Doba, kdy František Fuka byl pojem.


Postupně přes další počítače jako Commodore C64, Atari 520ST, první PC XT a AT, jsem našel cestu i ke konzolím, takže PS2, Xbox, Xbox 360, GameCube, PS3, X360, Wii, WiiU až do dnešních dob. Nejsem čistě konzolový hráč, hraji i na PC a nijak se za to nestydím.


Ještě více jak hraní her mě baví pití portského vína, kouření doutníků a řízení supersportů.


A to je tak asi vše, přátelé....